Pazaryeri'nde "Çanakkale ruhu 3 boyutlu belgesel" projesi

Pazaryeri'nde "Çanakkale ruhu 3 boyutlu belgesel" projesi
Pazaryeri'nde "Çanakkale ruhu 3 boyutlu belgesel" projesi
- Pazaryeri Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Derneği tarafından gerçekleştirilen "Çanakkale ruhu 3 boyutlu" projesi öğrencilerle buluştu

BİLECİK (AA) - Pazaryeri Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Derneği tarafından gerçekleştirilen "Çanakkale ruhu 3 boyutlu" projesi öğrencilerle buluştu.

Belediye Kültür Merkezi Sinema Salonu'nda, eğitimci-yazar Muzaffer Tekelioğlu'nun "Elleri kınalı anaların kınalı kuzularından mektuplar" adlı kitabından esinlenerek hazırlanan belgeselde Çanakkale Deniz Zaferi'nde yaşananlar 3 boyutlu olarak izlettirildi.

İzleyiciler arasında bulunan Kaymakam Vekili Kadir Apaydın, yaşananları izlerken gurur ve üzüntüleri bir arada yaşadıklarını belirterek, "Çanakkale'de Türk askerinin kahramanlığının yanında insanlığı ve merhameti de ön plana çıkmıştır. 15 yaşındaki lise öğrencilerinin, vatanları için gözlerini kırpmadan nasıl ölüme gittiklerini gördük. Binlerce şehit kanı ile kurtarılan bu topraklarımızın kıymetini bilmeliyiz" dedi.

Belgeseli, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş İlhan Canseven, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, daire müdürleri ve öğretmen ile öğrenciler izledi.