Pazaryeri'nde eski sinema salonun çatısı çöktü

Pazaryeri'nde eski sinema salonun çatısı çöktü
Pazaryeri'nde eski sinema salonun çatısı çöktü
BİLECİK (AA) - Pazaryeri ilçesindeki eski sinema salonun çatısı üzerinde biriken kar kütlesinin ağırlığına dayanamayıp çöktü.Alınan bilgiye göre,...

BİLECİK (AA) - Pazaryeri ilçesindeki eski sinema salonun çatısı üzerinde biriken kar kütlesinin ağırlığına dayanamayıp çöktü.

Alınan bilgiye göre, Bursa Caddesi'nde ilçenin ilk kuruluş zamanlarında han daha sonra ilk sinema olarak kullanılan tarihi binanın çatısında, yaklaşık bir haftadır görülen yağışın etkisiyle yoğun kar kütlesi oluştu. Kar kütlesinin ağırlığına dayanamayan çatının çökmesi hasara yol açtı.

Binayı depo olarak kullanan Mesut Pektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çökmeden önce binadan çatırdama sesleri geldiğini ve korkudan içeriye girip malları kurtaramadığını belirterek, çapa makinaları ve motosiklet ile yedek parçaların enkazın altında kaldığını bildirdi.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, olay yerinde incelemede bulundu. Aynı binanın yıkılmayan ön kısmında av malzemesi satan işyeri , çökme tehlikesi nedeniyle boşaltıldı.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Bilecik

  ,

  Belediye

  ,

  İşyeri

  ,

  kar

  ,

  kuruluş