Pazaryeri'nde "Feraceli" hanımların sanat sevgisi

Pazaryeri'nde "Feraceli" hanımların sanat sevgisi
Pazaryeri'nde "Feraceli" hanımların sanat sevgisi
BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi'nde (HEM) el sanatları kursuna katılan "Feraceli" bayanların kağıt rölyef...

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi'nde (HEM) el sanatları kursuna katılan "Feraceli" bayanların kağıt rölyef sanatına ilgi duyduğu bildirildi.  

HEM Müdür Vekili Sedat Büyük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, HEM'de  el sanatları kursuna katılan kursiyerlerin 2014-2015 eğitim öğretim yılında yaptıkları işlerde rekor kırdıkları belirtti.

"Feraceli" bayanların şerbetçi otu, boncuk fasulye ve sebze üretimlerinin yanı sıra arta kalan zamanlarında el sanatları kursuna katılarak özellikle kağıt rölyef kursuna katıldıklarını anlatan Büyük, "Çok sevdikleri bu işi, sanatkar ruhuyla daha iyi yapabilmek için gündüz kursuna katılmalarına rağmen gece kursuna da geldiler. Esma-ül Hüsna, çiçek ve manzara gibi çok farklı ve titizlikle yaptıkları kağıt rölyef işlerini tablo halinde sergileyen, feraceli hanımlar sanata karşı olan sevgilerini ortaya koydular" dedi.

Usta öğretici Nevin Büyük rehberliğinde 18 kursiyerin katıldığı kursta 60 rölyef tablo yaptığı bildirildi.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Çiçek

  ,

  Gece

  ,

  manzara

  ,

  eğitim

  ,

  Karşı

  ,

  2015