Pazaryeri'nde "Halk meclisi sanayi komisyonu" toplantısı

Pazaryeri'nde "Halk meclisi sanayi komisyonu" toplantısı
Pazaryeri'nde "Halk meclisi sanayi komisyonu" toplantısı
BİLECİK (AA) - Pazaryeri ilçesinde, kentin kalkınması için sivil toplum örgütleri ile sanayi kuruluşları temsilcilerinin de yer aldığı "Halk meclisi...

BİLECİK (AA) - Pazaryeri ilçesinde, kentin kalkınması için sivil toplum örgütleri ile sanayi kuruluşları temsilcilerinin de yer aldığı "Halk meclisi sanayi komisyonu" toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Kültür Merkezi Salonu'nda, il genel ve belediye meclis üyeleri, Özel İdare Müdürü Mustafa Sezgin, Pazaryeri Organize Sanayi (PORSAB) Müdürü Muammer Yıldırım, siyasi parti temsilcileri, sanayi kuruluşları temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile Eskişehir ve Bozüyük Pazaryerililer Dernek Başkanları, eski belediye başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının katıldığı toplantıda, kentteki sanayi ve istihdamın önemini belirterek, ilçenin hiç bir dönem böyle birlik ve beraberliği yakalayamadığını vurguladı.

Birlikteliği, ilçenin yararına kullanmak için farklı komisyonlar oluşturduklarını anlatan Yalçın, şöyle konuştu:

"İlçemiz OSB'sinde ve dışarıda faaliyet gösteren kuruluşlarda yaklaşık 1041 kişiyi istihdam etmektedir. Halen yeni kurulum aşamasında olan ve  atıl vaziyette olan bir kaç fabrikamızı da hayata  geçirmek üzereyiz. İlçemiz, konum itibarıyla hava ve deniz limanlarına yakınlığı, yapılacak olan Ankara-İzmir otoyolunun ilçemizden geçecek olması ve siyasi yönden ise bakan ve milletvekillerimiz ile çok avantajlı bir ilçe durumunda. Bizler bunu çok iyi değerlendirmeliyiz.Hedefimiz artan yatırım taleplerinin karşılanması için OSB'yi genişletmek. Komisyonlarımız 5-15 yıllık kalkınma planları yaparak 2023 hedeflerine Pazaryeri vizyonuyla yürümeliyiz."

Toplantı, komisyon üyelerinin görüşlerinin bildirmesiyle sona erdi.