Pazaryeri'nde imamlara "Aile eğitimi" kursu

Pazaryeri'nde imamlara "Aile eğitimi" kursu
Pazaryeri'nde imamlara "Aile eğitimi" kursu
BİLECİK (AA) - Pazaryeri ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından imamlara "Aile eğitimi" kursu verildi.HEM Müdür vekili ve aile eğitimcisi...

BİLECİK (AA) - Pazaryeri ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından imamlara "Aile eğitimi" kursu verildi.

HEM Müdür vekili ve aile eğitimcisi Sedat Büyük, İlçe Müftüsü Ramazan Kara ve imamların katıldığı kursta, 0-18 yaş aile eğitimi kurslarının 4 ana başlıkta toplandığını, 0-3, 3-6, 7-11 ve 12-18 yaş ile bunların dışında babaların da katılabileceği 3-6 ve 7-11 yaş grupların   olduğunu bildirdi.

Kurslara, çocukların bakımından sorumlu anneler, aile büyükleri, çocuk bakıcıları, yeni evlenenler ve evliliğe aday olanların katılabileceğini bildiren Büyük, "Kurslarda yaş gruplarına göre ayrı ayrı konular işlenmekte. Kursların bir kısmı teorik, uygulama ve ev ziyaretleri şeklinde sürmektedir. Haftada 3 saat teorik ders görüp ücretsiz verilen çocuk eğitimi kitaplarıyla çocukların nasıl çalıştırılacağının uygulaması yapılmaktadır. Ayrıca annelerin çocuklarıyla olan çalışmalarını yakından takip etmek için kurs öğretmenleri tarafından aile ziyareti yapılmaktadır" dedi.

Büyük, kursların yaygınlaşması ve herkesin katılımını sağlamak için imamların desteğini istedi.