Pazaryeri'nden kısa kısa

Pazaryeri'nden kısa kısa
Pazaryeri'nden kısa kısa
- Bilecik'in Pazaryeri Kaymakam vekili Kadir Apaydın, "Anneler Günü" dolayısıyla şehit annelerini ziyaret etti

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri Kaymakam vekili Kadir Apaydın, "Anneler Günü" dolayısıyla şehit annelerini ziyaret etti.

Apaydın, şehit yakınlarının hiç bir zaman yalnız olmadıklarını, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Ziyaretlerde, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven ve İlçe Emniyet Amiri Ufuk Karabudak eşlik etti.

 

- "Şükür duası" etkinliği

Pazaryeri ilçesinde, geleneksel "Şükür Duası" etkinliği yapıldı.

Ahmet Köyü'ndeki etkinliğe, Kaymakam vekili Kadir Apaydın, Garnizon Komutanı İlhan Canseven, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Karabudak, AK Parti Bilecik Milletvekili adayı Halil Eldemir, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Köy Muhtarı Mehmet Bakan, "Geçmişini unutanın geleceği olmayacağı" sözünden yola çıkarak, bu tür etkinlikleri her yıl yaptıklarını belirterek, "Geleneksel hale getirdiğimiz etkinlikte yağışların az olduğu zaman yağmur duası, yağışların çok olduğu zamanda şükür duası şeklinde yapıyoruz. Etkinlik sebebiyle başka il ve ilçelerdeki köylülerimizden geliyorlar. Hem birlik, beraberlik sağlanıyor, hem de hısım, akraba ve yaşlılar ziyaret ediliyor. Kardeşlik bağlarımız daha da güçleniyor" dedi.

Okunan mevlidin ardından pilav ve ayran ikramında bulunuldu.