Pazaryeri'nden kısa kısa

Pazaryeri'nden kısa kısa
Pazaryeri'nden kısa kısa
- Belediye Başkanı Yalçın, İl Emniyet Müdürü Bektaş'ı ziyaret etti

BİLECİK (AA) - Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Bilecik Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş'ı ziyaret etti.

Yalçın, ilçenin asayiş yönünden ve güvenlik bakımından örnek bir ilçe konumunda olduğunu, bunun sebebinin de halkın birbirlerine karşı sevgi, saygı ve birlik, beraberlikten kaynaklandığını söyledi.

Yerel yönetimler olarak emniyet teşkilatına her türlü katkıda bulunmaya hazır olduklarını ifade ettiklerini belirten Yalçın, ilçeye yapılması planlanan Trafik Elektronik Denetleme Sistem (TEDES) projesi bilgi alış verişinde bulundu.

 

- Yalçın'dan Karayolları Şube Müdürlüğüne ziyaret

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Bilecik Karayolları İşletme Şefi Bahtiyar Küçükalkan'a ziyarette bulundu.

Yalçın, ilçenin istenilen seviyelere gelmesi için ulaşımda problemlerin kalkmasının önemli olduğunu belirterek, hedeflerinin 2023 yılına kadar ulaşım sorunlarını çözerek, Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır şekilde hazırlamak istediklerini bildirdi.

 

- Belediyeden alt yapı çalışmaları

Pazaryeri Belediyesi tarafından kent genelindeki altyapı ve yol çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Yeni Mahalle'de devam eden sıcak asfalt ile Çarşı Mahallesi Mimar Sinan Caddesi'ndeki kilit parke taşı çalışmalarını inceledi.

Kenti değiştirmeye, geliştirmeye ve yaşanabilir bir hale getirmek için çalıştıklarını belirterek, "İlçemiz rakım olarak yüksekte, kış mevsimine yaklaştığımız şu günlerde havalar müsait olduğu müddetçe çalışmalarımız devam edecek. Şu an Çarşı Mahallesi'ndeki Mimar Sinan Caddesi'nde 400 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde yolun alt yapısını bitirerek kilit parke taşı çalışmalarına başlayacağız" ifadesinde bulundu.