Pazaryeri'nden kısa kısa

Pazaryeri'nden kısa kısa
Pazaryeri'nden kısa kısa
- Kaymakam Özdel, sanayicilerle bir araya geldi

BİLECİK (AA) - Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel, kentte faaliyet gösteren iş adamlarıyla bir araya geldi.

Kentte düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Özdel, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Organize Sanayi İlçe Müdürü Muammer Yılmaz ve İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Sezgin ile sanayi kuruluşları katıldı.

Özdel, ilçede faaliyet gösteren sanayicilerle düzenledikleri etkinlikte tanışma fırsatı bulduklarını belirterek, "Sanayi kuruluşlarımızın sorunlarını ve isteklerini dinledik. İlçenin  sosyal ve ekonomik yönden gelişimi, kalkınması için neler yapacağımızı tartıştık. Kentin en iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir" dedi.

 

- Bilecik TSO'dan aşure ikramı 

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Pazaryeri ilçesinde aşure dağıtıldı.

Bilecik TSO Yönetim Kurulu üyesi Ercan Düzgün, Çarşı Meydanı'ndaki dağıtımda yaptığı açıklamada, aşure ikramından dolayı odaya kayıtlı üyelerin ve vatandaşların memnun kaldığını söyledi.

Düzgün, "Bu ay birlik, beraberlik ve kardeşlik ayıdır. Bizde inancımız gereği bu ayın öneminden dolayı böyle bir etkinlik yapıyoruz. Bilecik merkez ve ilçelerinde uygulamamızı sürdürüyoruz. Pazaryeri'nde 700 kişilik aşure ikramında bulunduk" ifadesinde bulundu.

 

- 14 Kasım Dünya Diyabet Günü

Pazaryeri Toplum Sağlığı Merkezi, "14 Kasım Dünya Diyabet Günü" nedeniyle vatandaşlarda şeker ölçümü yaptı.

Toplum Sağlığı Merkezinden Uzman Dr. Asude Çordan, Çarşı Meydanı'nda kurulan stantta, diyabete karşı farkındalığı arttırmak ve şeker taraması yapmak  amacıyla çalışma başlattıklarını söyledi.

Pazaryeri Devlet Hastanesi Grup Başkanı Uzman Dr. Emel Aydın da diyabete karşı eğitim ve bilinçlenmenin önemine dikkati çekerek, "Özellikle gebelikte diyabet, anne ve bebek sağlığı açısından büyük risk oluşturuyor. Hastaları rahatsızlıkları ile bilinçlendirmek, tedavi süreçlerinde gerekli diyet ve ilaç kullanımları açısından önemli rol oynuyor."

Aydın, 200 kişinin şeker ölçümü yaptırdığı standın, 1 hafta ölçümlerine devam edeceğini sözlerine ekledi.