Perakende ticaret yasasının düzenlemesi toplantısı

Perakende ticaret yasasının düzenlemesi toplantısı
Perakende ticaret yasasının düzenlemesi toplantısı
- Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği tarafından, perakende ticaretinin düzenlenmesi kanunu hakkında toplantı düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği tarafından, perakende ticaretinin düzenlenmesi kanunu hakkında toplantı düzenlendi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, bir sosyal tesislerde düzenlenen toplantıda, esnafın bir toplumun en dinamik birimi ve aynı zamanda esnafın geleneklerin devamı noktasında da önemli bir unsur olduğunu belirtti.

Ustalık belgesi olmayan küçük esnafların, esnaf odalarına kayıt yaptıramamasından dolayı Ticaret Odalarına kayıt yaptırdığını ifade eden Yağcı, şunları kaydetti:

"6585 sayılı yasa ile bu durum düzenlendi. Son zamanlarda yapılan güzel işlerden birisi de artık kaybolmaya yüz tutmuş meslek gruplarına yönelik olarak verilecek esnaf krediler. Bunlar son derece önemli. Bunları herkes kendi meslek grubunda geleneksel motiflerimizi yaşatacak. İş kollarının açılmasına ilişkin olarak katkı sağlarsa bunlara ilişkin yeniden açılımlar, günümüz şartlarına uyarlayarak tasarımları yapılırsa hem geçmişle gelecek arasında ciddi bir bağ kurulmuş olur hem de meslek odalarımız da yaşamlarına devam etmiş olur."

Bilecik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Halit Gölcan da ustalık belgesi ile ilgili sorunların perakende ticaret yasasının düzenlemesiyle ortadan kalktığını bildirdi.

Toplantıya, Esnaf ve Ticaret Odası Birliğine bağlı oda başkanları ve üyeleri katıldı. 

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Belediye

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  derece

  ,

  esnaf

  ,

  kayıt