Ramazan ayına doğru

Ramazan ayına doğru
Ramazan ayına doğru
BİLECİK (AA) - Bozüyük İlçe Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Ramazan ayının, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir ay olduğunu bildirdi.Bakıcı,...

BİLECİK (AA) - Bozüyük İlçe Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Ramazan ayının, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir ay olduğunu bildirdi.

Bakıcı, Ramazan ayı nedeniyle yayımladığı mesajında, Ramazan ayının özündeki rahmet, merhamet ve bereket ile gönüllülerin kirlenmişliğini ve tozunu giderdiğini, şahlandırdığını, sevgi, kardeşlik ve paylaşma duygularıyla toplumsal hayatın barış ve huzuruna katkı sağladığını kaydetti.

Bolluğun ve bereketin eksik olmadığı, birliğin, beraberliğin ve hoşgörünün arttığı bir Ramazan ayı yaşanması temennisinde bulunan Bakıcı, "11 ayın sultanı Ramazan ayı o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler. Tasa sevince, hüzün ise neşeye dönüşür. Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış, hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır."

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Ramazan

  ,

  Fatih

  ,

  Merhamet

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe