Sağlık personeline yönelik terör saldırıları

Sağlık personeline yönelik terör saldırıları
Sağlık personeline yönelik terör saldırıları
- Bilecik İl Sağlık Müdürü Yılmaz: "Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez"

BİLECİK (AA) - Bilecik İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, sağlık personeline yönelik terör saldırılarıyla ilgili "Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez" dedi.

Yılmaz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Burak Öztop, İl Halk Sağlığı Müdürü Ömer Balcı, şube müdürleri ve sağlık personelleri, hastaneler ve sağlık çalışanlarına yönelik terör saldırılarını kınadı.

Grup adına açıklama yapan Yılmaz, haziran ayından bu yana tırmanışa geçen terör saldırılarıyla, genç ,yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgünün, sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik alçakça saldırına devam ettiğini kaydetti.

3 sağlık çalışanının terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybettiğini belirten Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti:

"Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir.

Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. "Terör değil, kardeşlik" diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak."