Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Bilecik'in Gölpazarı ve Osmaneli ilçelerinde, Opr. Dr. Kamil Furtun'un silahlı saldırıda yaşamını yitirmesi dolayısıyla hasta bakımına 15 dakika ara verildi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Gölpazarı ve Osmaneli ilçelerinde, Opr. Dr. Kamil Furtun'un silahlı saldırıda yaşamını yitirmesi dolayısıyla hasta bakımına 15 dakika ara verildi.

Gölpazarı İlçe Devlet Hastanesi Sağlık Grup Başkanı Hüseyin Atahan Oruk, hastane önünde yaptığı açıklamada, son zamanlarda artan ve giderek artmaya devam eden "Sağlıkta şiddet " konusunda karşı bir duruş sergilemek istediklerini söyledi.

Meslektaşlarının bu işten ekmek yediğini ve evinin rızkını kazandığını ifade eden Oruk, "Tek yaptığımız iş insanların sağlığı için çalışmak. Dr. Ersin Arslan'ın acısı halen içimizde tazeliğini korurken, Dr. Kamil Furtun'dan aldığımız haberle yıkıldık. Gölpazarı İlçe Devlet Hastanesi olarak bu insanlık dışı saldırıyı esefle kınıyoruz. Umuyoruz ki bu aldığımız son tatsız haber olur" dedi.

Osmaneli İlçe Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesi'nde de Başhekim Ferhat Damkacı, vatandaşın güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece , gündüz demeden, gerektiğinde kendi ailelerinden, özel yaşantılarından vazgeçip sağlıkları için çalıştıklarını ifade etti.

Üst üste yaşanan olayların, evlatları olan sağlık çalışanların morallerini tükenme noktasına getirdiği belirten Damkacı, "Biz sağlık çalışanları mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki şifa veren eller, kendilerini anlayan yürekler istiyor" ifadesinde bulundu.

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  şiddet

  ,

  haber

  ,

  Nefret

  ,

  Gece

  ,

  ilçe

  ,

  başhekim

  ,

  ,

  ekmek

  ,

  Karşı