Şehit ve gazi çocuklarına kültür gezisi

Şehit ve gazi çocuklarına kültür gezisi
Şehit ve gazi çocuklarına kültür gezisi
- Mehmetçik Vakfınca düzenlenen program çerçevesinde, 75 şehit ve gazi çocuğu Bilecik'te kültür gezisine katıldı

BİLECİK (AA) - Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı tarafından organize edilen kültür gezisi çerçevesinde, lise ve üniversitelerde öğrenim gören 75 şehit ve gazi çocuğu Bilecik'e geldi.

Yolculuğa Ankara 'dan başlayan grup, Bilecik'te Şeyh Edebali Türbesi başta olmak üzere tarihi ve turistik mekanları ziyaret etti.

Grubun başkanı Emekli Albay Gürkan Akyüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mehmetçik Vakfından yardım alan şehit ve gazi çocuklarını, gönderdikleri mektupla geziye davet ettiklerini, koşulları uygun olanların bu etkinliklere katıldığını söyledi.

Türkiye 'nin her bölgesinden 75 şehit ve gazi çocuğunun grupta yer aldığını belirten Akyüz, "Bu kapsamda kentte bulunmaktan mutluluk duyduk. Şeyh Edebali'nin türbesinde bulunmaktan son derece mutluyuz. Kendisi Osmanlı Devleti'nin fikir babası. Çocuklarımız da burada olmaktan son derece mutlu" diye konuştu.

Akyüz, gezinin Bursa ve Çanakkale'de süreceğini ifade etti.

Kütahya'dan gelen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Gamze Salmak da ikinci kez katıldığı etkinlikten çok memnun olduğunu dile getirdi.