Siirt'teki terör saldırısı

Siirt'teki terör saldırısı
Siirt'teki terör saldırısı
- Memur-Sen Bilecik Şube Başkanı Selöz: "Son günlerde şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını, lanetliyor, yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz"

BİLECİK (AA) - Memur-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, Son günlerde şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını, lanetliyor, yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz" ifadesinde bulundu.

Selöz, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye 'nin büyümeye, normalleşmeye ve uluslararası arenada söz sahibi olmaya başladığı dönemlerde devreye sokulan terör örgütünün, kanlı yüzünü bu kez Siirt'te gösterdiğini kaydetti.

Siirt-Pervari karayolunda, terör örgütü mensuplarınca menfeze yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 8 askerin şehit olduğunu anımsatan Selöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bütün milletimizi derinden üzüntüye boğan son saldırılar toplumumuzdaki hassasiyeti artırmıştır. Ancak bugün kardeşlik bağlarımızı zayıflatmak isteyenler bilmelidir ki, bu toprakların mayası kardeşliktir. Terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap, birlik ruhu içerisinde, ortak akılla, aklı selime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir. Soğukkanlı değerlendirme, ortak akıl ve feraseti hakim kılmak suretiyle, millet olarak birlik ve kardeşlik içerisinde ülkemize ve geleceğimize yönelik oyunları bozma tutumumuzu kararlılıkla devam ettirmeliyiz. Oynanan kirli oyunu bozacak güçte ve dirayette olduğumuzu göstermeliyiz. Son günlerde şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını, lanetliyor, yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz. Hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz."