Siyer-i Nebi yarışması ödül töreni

Siyer-i Nebi yarışması ödül töreni
Siyer-i Nebi yarışması ödül töreni
- Bozüyük ilçesinde, AGD tarafından düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen "Siyer-i Nebi" yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

AGD Bozüyük İlçe Başkanı Esat Kısaer, fen lisesinde düzenlenen programda, derneğin genel merkezi tarafından ülke genelinde düzenlenen yarışmaya, Bilecik genelinde 600 kişinin başvurduğunu söyledi.

Bilecik birincisi ve ikincisinin, Bozüyük'ten çıktığını ifade eden Kısaer, "Dernek, ülke çapında faaliyet gösteren bir dernektir ve tek amacı gençleri manevi anlamında güçlendirmek, sevgi ve kardeşliği yayacak bir nesil yetiştirmektir. Bu anlamda dernek üyeleri olarak çalışmalar yürütmekteyiz. Derneğimiz Türkiye genelinde peygamber efendimizin hayatını daha iyi anlatabilmek için "Siyer-i Nebi" yarışması düzenledi" diye konuştu.

Yarışmada, il birincisi olan Bozüyük Fen Lisesi öğrencisi Bekir Kurt'un ve ikinci Bozüyük İmam Hatip Lisesi öğrencisi Samet Soğukçelik'in ödülünü Kısaer verdi. Yarışmada il birincisi olan Kurt'un umre ödülü kazandığı bildirildi.