Söğüt'te "Tarımda iş güvenliği" eğitimi

Söğüt'te "Tarımda iş güvenliği" eğitimi
Söğüt'te "Tarımda iş güvenliği" eğitimi
- Bilecik'in Söğüt İlçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğinde çiftçilere "Tarımda iş güvenliği" eğitimi verildi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Söğüt İlçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğinde çiftçilere "Tarımda iş güvenliği" eğitimi verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Nuri Tuna, doğru tarım ve hayvancılık uygulamaları, trafik kurallarına riayet etmeleri, kırsal alanda üretim ve istihdamı artırmak amacıyla köylerde eğitim verildiğini bildirdi.

Tuna, hayvan hareketleri, küpeleme, aşılama, hastalıklar, tarımsal ve hayvancılık desteklemeleri ile et ve süt verimini artırma konularında teknik elemanlar tarafından bilgiler verildiğini söyledi.

İlçe Jandarma Komutanı üsteğmen Hakan Gezgin ve ilgili komutanlar da can ve mal güvenliği ile dolandırıcılık, traktör kullanımında güvenlik kuralları, römork yüklenmesinde dikkat edilecek hususlar, traktörde olması gereken donanımlar ve faydaları ile karayolları kanununun ilgili maddeleri hakkında bilgi verdi.

Eğitimlerin faydalı geçtiğini belirten Tuna, tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu köylerde eğitimlerin devam edeceğini söyledi.

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  jandarma

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  güvenlik