Sokaktaki köpek yavrularını barınağı teslim ettiler

Sokaktaki köpek yavrularını barınağı teslim ettiler
Sokaktaki köpek yavrularını barınağı teslim ettiler
BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, iki genç sokakta buldukları köpek yavrularını hayvan barınağına teslim etti.Kentte yaşayan Enes Sarı ve...

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, iki genç sokakta buldukları köpek yavrularını hayvan barınağına teslim etti.

Kentte yaşayan Enes Sarı ve arkadaşı, sokakta gezerken buldukları 2 köpek yavrusunu ilk olarak evlerine götürdü. Evde bakacak yer sorunu yaşayan gençler, köpeklerin daha iyi bakılabilmesi için belediyeye ait hayvan barınağına teslim etti.

Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokakta buldukları yavru köpekleri evlerine götürdüklerini ancak bakacak yer sıkıntısı yaşadıkları için barınağa teslim ettiklerini kaydetti.

Sokakta korumasız ve acıkmış halde bulduğumuz köpekleri eve götürerek beslediklerini anlatan Sarı, "Ancak evimizde bakacak yerimiz olmadığı için hayvan barınağına teslim ettik. Buradaki görevlilerin yavrulara çok iyi bakacağını düşünüyoruz. Herkesin bakıma muhtaç sokak hayvanlarını barına getirmesini istiyoruz. Sokaklarda çok sayıda sokak hayvanı, bakımsız ve aç bir halde dolaşıyor. Cins köpekler bir şekilde sahipleniliyor ama kırma hayvanların da sahiplenilmesi gerekiyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  ENES

  ,

  genç