Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı, "Ülkemiz yapılan bu ve buna benzer oynanmak istenilen oyunlara izin vermeyecek ve kutlu yürüyüşümüzü bu oyunlar durduramayacaktır"

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şanlıurfa 'nın Suruç ilçesinde yaşanan terör saldırısına ilişkin, "Ülkemiz, yapılan bu ve buna benzer oynanmak istenilen oyunlara izin vermeyecek ve kutlu yürüyüşümüzü bu oyunlar durduramayacaktır" ifadesini kullandı. 

Yağcı, yazılı açıklamasında, Suruç'ta gerçekleşen terör saldırısını kınadıklarını belirtti.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, insanların hayatını kaybetmesine ve yüzlerce insanın yaralanmasına neden olan terör saldırısını üzülerek öğrendiğini belirten Yağcı, şunları kaydetti:

"Ülkemizin, milletimizin dirliğine, birliğine, beraberliğine, huzuruna ve barışına yönelik gölge düşürmek isteyen ve istikrarlı büyümesini bozmak, aramıza nifak sokmak girişiminde bulunanların yapmış olduğu bu çirkin saldırıyı esefle kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bu zamana kadar olduğu gibi Çanakkale'deki ruhla bundan sonra da 2023 hedeflerine, gelecek 2053 ve 2071 Türkiye'sine emin adımlarla yürüyüşüne hızla devam edecektir. Geçmişten aldığımız güçle, geleceğe emin adımlarla yürüyecektir. Ülkemiz, yapılan bu ve buna benzer oynanmak istenilen oyunlara izin vermeyecek ve kutlu yürüyüşümüzü bu oyunlar durduramayacaktır. Bunun için hep birlikte daha iyiye daha güzele ulaşmak için var gücümüzle birlikteliğimizi koruyacağız. Bu kötülükleri el birliği ile yeneceğiz. Hükümetimiz ve devletimiz bu elim olay ile ilgili, gerekli soruşturmayı titizlikle yürütmektedir. Çalışmalar kararlılıkla sürdürülüyor. Bu üzücü olayda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara geçmiş olsun diliyorum."