"Tarımsal nüfus gençleşiyor ve sürü yönetimi elemanı benim" projeleri

"Tarımsal nüfus gençleşiyor ve sürü yönetimi elemanı benim" projeleri
"Tarımsal nüfus gençleşiyor ve sürü yönetimi elemanı benim" projeleri
BİLECİK (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İŞKUR ve Ziraat Odaları Birliği ile imzalanan ortak protokol çerçevesinde "Tarımsal nüfus...

BİLECİK (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İŞKUR ve Ziraat Odaları Birliği ile imzalanan ortak protokol çerçevesinde "Tarımsal nüfus gençleşiyor ve sürü yönetimi elemanı benim" projelerinin Osmaneli ilçesinde devam edeceği bildirildi.

Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Ertuğrul Ünver, yaptığı açıklamada, projeyle, tarımsal genç nüfusun tarıma kazandırılması, tarımsal gelişmeleri takip eden, bilinçli üretim yapan, aldığı eğitimi uygulayan, modern üretimin gereklerini yerine getiren kişilerin yetiştirilmesi kırsal göçün engellenerek, tarımla uğraşan genç çiftçilerin profesyonelleşmesi hedeflendiğini kaydetti.

Proje kapsamında arıcılık, organik tarım, seracılık, örtü altı sebze yetiştiriciliği, bitki zararlıları ile mücadele, meyve ağacı budama, zeytin budama gibi kursların verilmesi için başvuruda bulunduklarını belirten Ünver, "Yaptığımız kurslarımız kabul edildi. Kursiyerlerimiz aldıkları eğitimle kendi işletmelerinde verimlilik, kalite ve maliyetleri aşağıya çekerek, işletme karlılığını artırma konusunda bilinçli ve eğitimli birer üretici olma bilincine sahip olmak istiyor. Kurs bitiminde  katılımcılara sertifika verilecek" dedi.