Tarlasında 65 kilogramlık bal kabakları yetiştiriyor

Tarlasında 65 kilogramlık bal kabakları yetiştiriyor
Tarlasında 65 kilogramlık bal kabakları yetiştiriyor
- Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde bir çiftçinin tarlasında yetiştirdiği, ağırlıkları 65 kilograma kadar ulaşan kabaklar ilgi çekiyor

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde bir çiftçinin tarlasında yetiştirdiği, ağırlıkları 65 kilograma kadar ulaşan bal kabakları görenleri şaşırtıyor. 

Geçimini çiftçilikle sağlayan 52 yaşındaki Recep Kuyucu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kabakların fidelerini evde üretip tarlasına diktiğini ve sadece hayvan gübresi kullandığını söyledi.

Kuyucu, şunları kaydetti:

"Kesinlikle fenni gübre kullanmıyorum. Tarlamdaki kabakların en küçüğü 45, en büyüğü 65 kilogram. Amacım, çok daha büyüklerini yetiştirmek. Aslında bu yıl ektiğimiz tohumlar havaların çok yağışlı gitmesinden dolayı toprakta çürüdü. Yeniden evde saksı içerisinde tohumlarından yetiştirip diktik ama geç kaldık. Geçen yıl yetiştirdiğim kabak 100 kilogramın üzerindeydi. Kabakları alan esnaf, bir süre vitrininde sergiledikten sonra müşterilerine servis ediyor." 

Kuyucu, büyük kabak yetiştirme iddiasının devam ettiğini vurgulayarak, gelecek yıl 100 kilogramı geçmek istediğini sözlerine ekledi.