TBMM Başkanvekili Akşener:

TBMM Başkanvekili Akşener:
TBMM Başkanvekili Akşener:
- "Türkiye'nin Kürtler ve Türkler, önce millet olarak bölünmesinin, daha sonra da bu devletin bölünmesinin önüne geçme sözünü sizlere veriyoruz"

BİLECİK (AA) - TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul milletvekili adayı Meral Akşener, "Türkiye'nin Kürtler ve Türkler, önce millet olarak bölünmesinin, daha sonra da bu devletin bölünmesinin önüne geçme sözünü sizlere veriyoruz" dedi.

Akşener, Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde bir parkta vatandaşlara seslendi.

Seçim propagandası için siyasi partilerin genel başkanlarının meydanlarda miting düzenlediğini söyleyen Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın seçim zamanı vatandaşlara seslenmesini eleştirdi.

MHP'nin HDP ile koalisyon kuracağı söylentisini kabul etmediklerini belirten Akşener, "Dolmabahçe'de HDP'li milletvekilleriyle Aponun 10 emrini okuyan MHP mi? Orada bir tane MHP'li göster, o resimde, Dolmabahçe'nin içindeki o resimde bir tane MHP'li göster ben istifa edeceğim" diye konuştu.

Akşener, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkındaki iddialara değindi.

MHP'nin seçim sözlerini hatırlatan Akşener, şunları kaydetti: 

"Asıl biz iktidar olursak, siz bize bu teveccühü gösterirseniz, Cenab-ı Hak bize bunu nasip ederse asıl yapacağımız şey, 17-25 Aralık faillerini mutlaka ve mutlaka hukuk karşısına çıkarılmasını sağlamak olacak. Türkiye'nin Kürtler ve Türkler, önce millet olarak bölünmesinin, daha sonra da bu devletin bölünmesinin önüne geçme sözünü sizlere veriyoruz."

Akşener, ilçede yaptığı esnaf ziyaretinin ardından, Bozüyük ilçesine gitti.

MHP Bozüyük İlçe Teşkilatı önünde vatandaşlara seslenen Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, kendisini övenleri seçimlerde birinci sıradan aday gösterdiğini iddia etti.

AK Parti'nin iktidar döneminin bitmesi gerektiğini söyleyen Akşener, Türkiye'nin ancak bu şekilde rahatlayacağını savundu.