Tekvandocular iftarda bir araya geldi

Tekvandocular iftarda bir araya geldi
Tekvandocular iftarda bir araya geldi
- Federasyon Başkanı Şahin: "Türkiye Tekvando Federasyonu olarak sadece uluslararası sporcu yetiştirmekle kalmayıp, iyi vatandaş olarak da gençlerimizi eğitmeye çalışıyoruz"

BİLECİK (AA) - Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde başarılı sporcular için düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Bir tesiste düzenlenen iftarda, Vali Ahmet Hamdi Nayir, 2. Jandarma  Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve  Spor  İl Müdürü Aslan Yıldız ile 10 ilin tekvando il temsilcileri ve sporcular da hazır bulundu.

Vali Nayir, burada yaptığı konuşmada, Ramazan ayının birlik ve beraberliğini toplu iftarlarda en güzel şekilde hissettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Spor, öncelikle kişisel gelişiminizi sağlayan, kendinize güveni sağlayan bir unsurdur. Aynı zamanda toplumun bir parçası olduğunu hissettiren, toplum içerisinde kendinize yer bulduran, başarılarınızla takdir edilen bir durum. Yeni dostlukların yeni arkadaşlıkların oluşması da birlik ve beraberliğin içerisinde önemli öğelerden biridir. Bugün burada bu iki konuyu bir araya getirmiş oluyoruz." 

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ise Türkiye Tekvando Federasyonu'nun lisanslı sporcu sayısının, amatör branşlarda birinci durumda olduğunu anlattı.

60 bine yakın aktif sporcunun Türkiye'nin 81 ilinde ve ilçelerinde faaliyet gösterdiğini ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

"Son yıllarda Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında ülkemizi başarıyla temsil etti çocuklarımız. Bu çocuklarımız bayrağımızı göndere çektirmiş ve defalarca kez İstiklal Marşımızı çaldırmışlardır. Türkiye Tekvando Federasyonu olarak sadece uluslararası sporcu yetiştirmekle kalmayıp, iyi vatandaş olarak da gençlerimizi eğitmeye çalışıyoruz. Burada gördüğünüz topluluk da bunun bir göstergesidir"

Etkinlik, antrenör ve sporculara çeşitli hediyeler verilmesiyle sona erdi.