Terör saldırıları

Terör saldırıları
Terör saldırıları
- MHP Bilecik İl Başkanı Gürses: "Milletimizin kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde yaşamasının tek şartı, terör belasından kurtulmaktır"

BİLECİK (AA) - MHP Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses, "Milletimizin kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde yaşamasının tek şartı, terör belasından kurtulmaktır" ifadelerini kullandı.

Gürses, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde ülkede yaşanan terör olaylarında şehitlere Allah'tan rahmet, Türk milletine de başsağlığında bulunarak, terörü yok etmenin yolunun müzakere değil mücadele olduğunu bildirdi.  

Topraklar üzerinde bin yıllık kardeşliğin ilelebet yaşayacağını ifade eden Gürses, açıklamasında şunları kaydetti:

"Dün 'Kürt sorunu vardır' diyerek yola çıkanlar, bugün MHP'nin yıllar öncesinden söylediği 'Kürt sorunu yoktur, terör sorunu' vardır çizgisine gelmişlerdir. Türk siyasetinde 46 yıldan bu yana her daim Türk milletinden yana tavır almış, 'önce ülkem ve milletim, sonra partim' diyen bir hareketin mensupları olarak, çözülme sürecine başından beri olduğu gibi bugün de karşıyız. 30 yıldan beri Türk milletinin başına musallat olan PKK terörünün ve onun TBMM 'ndeki uzantılarına da karşıyız. Milletimizin kardeşçe, birlik beraberlik içinde yaşamasının tek şartı, terör belasından kurtulmaktır.  Dağdaki, ovadaki, şehirdeki ne kadar terörist varsa, silahları ile birlikte Türk adaletine teslim olmalıdır."