Terör saldırılarına tepki

Terör saldırılarına tepki
Terör saldırılarına tepki
- Bilecik'teki Şehitler Parkı'nda toplanan sivil toplum örgütlerinin üyeleri, saldırıları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı

BİLECİK (AA) - Sivil toplum örgütleri, son günlerde ülke genelinde yaşanan terör saldırılarını protesto etti.

Şehitler Parkı'nda toplanan grup adına hazırlanan basın açıklaması, Bilecik Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Hayati Durak tarafından okundu.

Açıklamada, Türkiye 'nin yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgasıyla karşı karşıya olduğu belirtildi.

Menfur terör eylemlerinde çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği ve asker ile polislerin şehit olduğu hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu ülkenin vatandaşları olarak, bu gelişmelerden büyük elem ve geleceğe yönelik kaygı duyduğumuzdan her türlü terörü lanetlemek için buradayız. Vatandaşlar olarak, can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesis öncelikli talebimizdir. Güvenli bir ülkede yaşamak en doğal hakkımız ve beklentimizdir. Her türlü terör, özgürlüklerimizi kısıtlıyor. Terör ve teröristler, herkesin kendi işine huzur içinde odaklanması engelliyor, geleceğimizi karartıyor. Ülkemizin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkacağız. Ülkemizin bütünlüğünü korumak, halkımızın esenliğini sağlamak, güven ve huzuru hukukun içinde kalarak hayata geçirmek devletin görevidir."

Şehit yakınları ve gazilerin de bulunduğu grup, açıklamanın ardından dağıldı.