Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Saldırı, Bilecik ve Bozüyük ilçesinde protesto edildi

BİLECİK (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır Dilucu Sınır Kapısı'ndaki terör saldırıları, Bilecik ve Bozüyük ilçesinde protesto edildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan, Türk bayrakları bulunan grup,  Atatürk Bulvarı'na doğru yürüyüşe geçti. Vatandaşlar da gruba alkışlarıyla destek verdi. Grup, İl Emniyet Müdürlüğü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı önünden geçerken polis ve asker lehine slogan attı.

Cumhuriyet Meydanı'nda yeniden toplanan grup, şehitler için dua etmelerinin ardından dağıldı. Dağılan gruptan bazıları araçlarına binerek mehter marşı eşliğinde konvoy oluşturdu.

Bozüyük ilçesinde ise fabrikada önünde vardiya çıkışı toplanan ve aralarında CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, şehit aileleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile yaklaşık 10 bin kişi ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Burada grup adına konuşan Serdar Pehlivan, "Bizim derdimiz vatandır, bizim derdimiz bayraktır. Buradan hep birlikte teröristlere gereken cevabı verdik. Bozüyük tüm Türkiye 'ye örnek olsun" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner de Bozüyüklülerin her zaman askerin ve polisin yanında olduğunu buradaki topluluktan anladıklarını ifade ederek, grubun Bozüyük'e yakışır bir şekilde dağılmasını istedi.

Şehitler için dualar okunduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından grup, olaysız dağıldı.