Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Bilecik TSO Başkanı Uzun: "Güzel ülkemizde yaşayan, bu ülkenin havasını soluyan, suyunu içen, ekmeğini yiyen herkes, kökeni ne olursa olsun birbirleri ile kardeştir"

BİLECİK (AA) - Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (TSO) Başkanı Fevzi Uzun, "Güzel ülkemizde yaşayan, bu ülkenin havasını soluyan, suyunu içen, ekmeğini yiyen herkes, kökeni ne olursa olsun birbirleri ile kardeştir" ifadesinde bulundu.

Uzun, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemlerde ülkede yaşanan terör olaylarının, milleti endişeye sürüklediğini ve derinden üzdüğünü belirterek, terörle mücadele etmek için her zamankinden daha güçlü ve sıkı, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olmaya ihtiyacının bulunduğunu bildirdi.  

" Türkiye 'nin geleceği aydınlıktır" ifadesinde bulunan Uzun, açıklamasında şunları kaydetti:

"Ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemlerde hepimizin üzerine düşen en önemli sorunluluk sağduyulu davranmaktır. Bu yaşananlar karşısında, birlik ve beraberlik içinde, daha sağduyulu olmalı, ülkemizin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkmalıyız. Güzel ülkemizde yaşayan, bu ülkenin havasını soluyan, suyunu içen, ekmeğini yiyen herkes, kökeni ne olursa olsun birbirleri ile kardeştir. İnsanımız, geçmişte ülkemizin menfaatleri söz konusu olduğunda nasıl birlik ve beraberlik içerisinde, milli ruhla hareket etmişse, bugün de yine beraberce, bu şer odaklarına karşı aynı tepkiyi vereceklerinden kuşku duyulmamalıdır. Unutmayalım ki, terör, askerimizi, polisimizi öldürerek hedefine ulaşamaz. Terör, toplumu bir birine düşman ederek kaos ve kargaşa yaratarak ulaşır. Biz, geçmişte bu tuzağa düşmedik, bugün de düşmeyeceğiz."