Türk Büro-Sen Bilecik işyeri temsilciliği açılışı

Türk Büro-Sen Bilecik işyeri temsilciliği açılışı
Türk Büro-Sen Bilecik işyeri temsilciliği açılışı
BİLECİK (AA) - Türk Büro-Sen işyeri temsilciliği Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Eksert'in katılımıyla gerçekleştirildi.Eksert, SGK İl...

BİLECİK (AA) - Türk Büro-Sen işyeri temsilciliği Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Eksert'in katılımıyla gerçekleştirildi.

Eksert, SGK İl Müdürlüğündeki açılışta, 4688 sayılı yasa gereği işyerlerinde yetkili olan sendikalara idarenin uygun göreceği fiziki şartlarda işyeri temsilci odası tahsis etme gibi bir zorunluluğunun bulunduğunu, zaman zaman bazı kurumlarda bazı sorunlar yaşadıklarını söyledi.

İl Müdürlüğü yönetimine işyeri temsilciliği tahsis ettikleri için teşekkür eden Eksert, şöyle konuştu:

" Türkiye 'nin gündemi, her gün gelen şehit haberleri içimizi yakmakta. Şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim. İnşallah bu acıları bir daha yaşamayız. Ağustos ayı, toplu sözleşme ayı. Yasa gereği 2 yılda bir gerçekleştirilen toplu sözleşmeler bu yıl Ağustos ayında başladı. Toplu görüşmeler halen devam ediyor. 2016-2017 yılları için kamu çalışanlarının özlük, mali ve sosyal haklarının görüşülmesi şu anda devam ediyor. Türkiye Kamu-Sen ve Büro-Sen olarak bu görüşmelerden ne çıkar? Kamu çalışanlarının en büyük beklentisi bu . Biz bu filmi bu senaryoyu 2 yıl önce yaşadık."

Açılışa, Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen, bölge il temsilcileri ve şube başkanları ile bazı sendika üyeleri ve Türk Büro-Sen Bilecik İşyeri Temsilcisi Çiğdem Şenol katıldı.