Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Bilecik Emniyet Müdürlüğü, şehit aileleri ve gaziler ile emekli polis memurlarına yemek verdi

BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğü ve Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehit ve gazi aileleri ile emekli polis memurlarına yemek verdi.

POMEM'de düzenlenen yemeğe, Vali Ahmet Hamdi Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halil İbrahim Aktepe, POMEM Müdürü Mesut Çelebi, şehit aileleri ve gaziler ile emekli polis memurları ve teşkilat mensupları katıldı.

Nayir, burada yaptığı konuşmada, emniyet ve asayiş gibi vazgeçilmez bir hizmette, mesai mefhumu tanımadan görev yapan teşkilatla birlikte olmanın övünç kaynağı olduğunu söyledi.

Polisliğin, can pahasına yapılan bir meslek olduğunu ifade eden Nayir, şöyle konuştu:

"Aramızda şehit ailelerimiz var, bunun ne demek olduğunu en güzel ifade eden onlar. Dolayısıyla bizler, bu meslek uğruna canını veren her aileyi kendi ailemiz sayarak, onların derdini kendi derdimiz sayarak yaşamak zorundayız. Kuruluş yıl dönümlerini bir araya gelmenin, beraber olmanın, bu yürütülen görevin önemini anlamanın bir farkındalığını oluşturmak zorundayız. Burada da güzel bir örneğini veriyoruz. İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Polis Meslek Eğitim Merkezi işbirliğinde bir araya geldik. Eğer, şehit ailelerimiz ve mesleğe ömrünü veren emeklilerimiz gelmemiş olsa buranın kıymeti olmayacaktı. Can sağlığı ve huzur içerisinde teşkilatın sağladığı ortamda ülkenin daha güzel günlere ulaşabilmesi temennisinde bulunuyor, davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum."  

İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş da her zaman şehit ailelerinin ve emekli personelin yanında olduklarını unutmamalarını istedi.

Konuşmaların ardından Nayir ve beraberindekiler, şehit ve gazi aileleri ile emekli polis memurlarıyla sohbet etti.