Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yılı

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yılı
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yılı
- Bilecik'in Söğüt ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla güreş müsabakaları düzenlendi

BİLECİK (AA) -  Bilecik'in Söğüt ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla güreş müsabakaları düzenlendi.

Ertuğrulgazi Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Mehmet Emin Alan, Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kondu, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Hasan Kocatepe ile güreş severler katıldı.

100 güreşçinin katıldığı müsabakalarda, takım olarak Söğüt birinci, Bozüyük ikinci ve Osmaneli üçüncü oldu.

Kondu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teşkilatın kuruluşunun 170. yıldönümünde gençleri sağlıklı yaşam , güçlü yarınlar, sağlıklı nesiller, kötü alışkanlıklardan koruma farkındalığı için ve daha fazla sporcu elde etmek maksadıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Müsabakalarda takım olarak birinci olan Söğüt güreş antrenörü Arif Yavuz da böyle bir etkinliği düzenledikleri için emniyet teşkilatına teşekkür ederek, gelecekte şampiyon sporcular çıkacaklarına inandıklarını söyledi.