Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü
- Bilecik Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi

BİLECİK (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bilecik Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

Törene, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdür Vekili Çetin Gümüş, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Mennan Çokhızlı, çok sayıda polis ile vatandaş katıldı.

Programda, Bektaş ve Gümüş'ün Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Bektaş, yaptığı konuşmada, teşkilatın, sahip olduğu modern donanımı, yetişmiş insan gücü ve tescil edilmiş uluslar arası başarılarıyla 24 saat kesintisiz olarak vatandaşa hizmet üretmeye gayret ettiğini belirterek, halkın huzur ve güvenliğini 170 yıldır başarıyla korumanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Teşkilatın, kendisini sürekli yenileyerek silahı, teçhizatı, donanımı, eğitimi ve sosyal tesisleriyle bugünkü yapısına kavuştuğunu ifade eden Bektaş, şöyle konuştu:

"Çeşitli adlar altında milletimize hizmet veren teşkilatımız, canı pahasına da olsa, fedakar çalışmalarını bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir. İlimizde mevcut olan huzur ve güven ortamını daha da iyi hale getirmek için, bütün birimlerimizle birlikte üstün gayret ve fedakarlıkla yaptığımız çalışmalarımızda, vatandaşlarımızdan aldığımız takdir ve memnuniyet yorgunluğumuzu unutturduğu gibi hizmet etme kararlılığımızı ve şevkimizi de arttırmaktadır. Halkımızın beklentilerinin yerine getirilerek, huzur ortamının devamının sağlanması ve halkımızın desteğinin kesintisiz olarak alınması en önde gelen hedefimizdir. Emniyet ve güven duygusunun topluma egemen olması için, teşkilat mensuplarımız, üzerine düşen görev ve sorumluluklarını, üstün gayret ve fedakarlıkla yerine getirmeye çalışmaktadır."

Kutlamalar, Emniyet Müdürlüğü ve POMEM öğrencilerinin tören geçişiyle sona erdi. Vali Nayir, Tuğgeneral Koç ve Yağcı, Emniyet Müdürü Bektaş'ı makamında ziyaret ederek, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümünü kutladı.