Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. yıl dönümü
- Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bozüyük, Gölpazarı, Pazaryeri ve Osmaneli ilçelerinde tören düzenlendi

BİLECİK (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bozüyük, Gölpazarı, Pazaryeri ve Osmaneli ilçelerinde tören düzenlendi.

Bozüyük ilçesinde, Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner'in Atatürk Anıtı'na çelenk koyması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle sona erdi.

Hava muhalefeti nedeniyle Halk Eğitim Merkezi Salonunda devam eden programa, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Belediye Başkan Vekili Mehmet Doğan Tunç, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Bozdoğan, siyasi parti ilçe başkanları, Bozüyük Emniyet Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Mustafa Tunç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve polis memurları ile vatandaşlar katıldı.

Güner, burada yaptığı konuşmada, polisin kanunlar, tüzükler, yönetmeliklerin kendisine verdiği yetki ile cesaret, feragat ve fedakarlıklarla gece gündüz demeden görev yaptığını belirterek, şöyle konuştu:

"Devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için kutsal yeminine bağlı kalarak gerektiğinde canını ve malını feda etmekten çekinmemektedir. Her türlü gerici akımlara, bölücü teröre karşı ve gençliğimizin büyük belası uyuşturucu ile mücadele, trafik terörü, başlıca öncelikli görevlerimiz arasındadır. Polisin her zaman vatandaşın yardımına ihtiyacı vardır. Halktan kopuk bir görev anlayışı ile başarılı olmak mümkün değildir."

Konuşmanın ardından, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Güner, Kaymakam Köksal Şakalar ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can'ın da katılımıyla tebrikleri kabul etti.

 

- Gölpazarı

Gölpazarı ilçesinde de Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İlçe Emniyet Amir Vekili Başkomiser Öner Sevük, Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının, laik cumhuriyetinin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Mehmet Dinç, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı ve daire amirleri ile polis teşkilatının katıldığı kutlamalar, düzenlenen voleybol turnuvasında başarılı olan takımlar ile şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

- Pazaryeri

Pazaryeri ilçesindeki törenlere, Kaymakam Vekili Kadir Apaydın, Garnizon Komutanı İlhan Canseven, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Emniyet Amiri Ufuk Karabudak, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları, mahalle ve köy muhtarları, polis memurları ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören, Belediye Kültür Merkezi'nde devam etti.

Karabudak'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından polis teşkilatına maddi ve manevi destek olan kurum ve kuruluşlara plaket verilmesiyle sona erdi.

 

- Osmaneli

Osmaneli ilçesinde ise törenler, İlçe Emniyet Müdürü Hicri Görgün'ün Atatürk Anıtında çelenk sunması, saygı duruşu  ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Görgün, Hükümet konağı önünde düzenlenen Kaymakam Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Volkan Işık, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı törenlerde, toplumun dirlik, düzen, huzur ve güvenliğini, vatandaşın can ve malını, kanun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati değerleri üslenmiş olan teşkilatın 170'inci kuruluş yılını kutladıklarını kaydetti.  

Teşkilatın, hukuk kuralları içerisinde hareket eden anayasal sistemin inançlı ve kararlı koruyucusu olduğunu ifade eden Görgün, "Türk ulusu, polisine her zaman güvenmiş ve görevini yerine getirmesinde her türlü desteği vermiştir. Bu zor görevin yerine getirilmesinde ilçe halkının büyük desteğini gördük. Bugüne kadar olan çalışmalarımızda daima haklı olanın yanında, haksızların karşısında olduk. Bundan sonra da görevlerimizi yaparken anayasa, kanun, tüzük ve yönetmeliklerin dışına çıkmadan kamu düzenini bozmak isteyenlere taviz vermeden çalışacağız."

Kutlamalar, Görgün'ün Emniyet Müdürlüğü'nde tebrikleri kabul etmesiyle sona erdi.