"Türkiye doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık zirvesi 2015" toplantısı

"Türkiye doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık zirvesi 2015" toplantısı
"Türkiye doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık zirvesi 2015" toplantısı
- Başbakanlık himayesinde, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Yeşilay öncülüğünde "Türkiye doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık zirvesi 2015" toplantısı yapılacağı bildirildi

BİLECİK (AA) - Başbakanlık himayesinde, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Yeşilay öncülüğünde " Türkiye doğal beslenme ve yaşam boyu sağlık zirvesi 2015" toplantısı yapılacağı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, organik üretim, gıda takviyeleri, sağlıklı beslenme, gibi konularda akademik, güvenilir ve daha berrak bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen zirvenin, son dönemin önemli konu başlıklarından doğal beslenme, organik tarım gibi konuların görüşüleceği kaydedildi.

Zirve konusunu teşkil eden alanlarda, büyük bir kavram kargaşası ve bilgi kirliliğinin yaşandığı vurgulanan açıklamada, "İnsanlar doğal denilerek sunulanları düşünmeden alabilmekte ve kullanabilmektedir. Bu tür kargaşaların önüne geçilmesi, konunun uzmanları tarafından işlenmesi ve tartışılması, uzman olmayan kesimlerin ve tüketicilerin yanıltılmalarının önlenmesi önemli bir sorumluluk olarak görülmektedir. Disiplinler arası bilgi ve tecrübelerin bilimsel veriler ışığında tartışılması, elde edilen bilgilerin toplumun tüm kesimleri ile paylaşılması büyük önem taşımaktadır. Başbakanlık himayesinde, 8 bakanlık ile 20'ye yakın üniversitenin işbirliği içerisinde hazırlanan zirve, 20 Mayısta Bilecik'te başlayacak ve 21-23 tarihleri arasında Sapanca'da devam edecektir. Uluslararası katılımlı bu program aynı zamanda bölgemizin ulusal-uluslararası anlamda tanıtımı ve tarımsal kalkınmanın sağlanması açısından ayrı bir önem taşımaktadır" ifadesinde bulunuldu.