Üniversite öğrencilerinden örnek davranış

Üniversite öğrencilerinden örnek davranış
Üniversite öğrencilerinden örnek davranış
- Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, ilçede bulunan şehitliğin bakım, onarım ve çevre düzenlemesini yaptı

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencileri, ilçede bulunan şehitliğin bakım, onarım ve çevre düzenlemesini yaptı.

Pazaryeri MYO Müdürü Doç. Dr. Faruk Akın, belediye işbirliğinde, hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında şehitliğin bakımını ve onarımını öğrenciler yaptığını belirterek, öğrencilerin manevi duygularıyla hareketten yola çıkarak yaptıkları çalışma ile şehit isimlerinin yeniden yazıldığı ve bahçesinde düzenleme yapıldığını kaydetti.

Akın, öğrenciler bunu yaparken iyi not almaktan öte şehitlere duydukları manevi borçlarını ödeme düşüncesinde olduklarını sözlerine ekledi.

- "Onlara minnet borcumuz var"

Öğrencilerden Oğuzhan Akgün de arkadaşlarıyla gönüllü olarak şehitlikte düzenleme yaptıklarını ve bunu kendilerine bir borç bildiklerini söyledi.

Mevlüt Arıcı ise atalarının vatan için kanlarını döktüğünü ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını  bildiklerini ifade etti.