Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
BİLECİK (AA) - CHP Bozüyük İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Çevik, kadınlara yönelik şiddetin her geçen gün arttığını ve vahşileştiğini...

BİLECİK (AA) - CHP Bozüyük İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Çevik, kadınlara yönelik şiddetin her geçen gün arttığını ve vahşileştiğini bildirdi.

Çevik, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, kadına şiddetin toplumsal bir yara ve utanç verici olduğunu kaydetti.

Kadının hep saklandığını, sustuğunu, itip kakıldığını, aşağılandığını ve kullanıldığını savunan Çevik, şunları söyledi:

"Susturulurken bile suçlanan hep kadın . Okumasın, istediği gibi giyinmesin, çocuk doğursun, taciz edilsin ve sadece erkek tarafından himaye edilsin. Kadınlara karşı şiddet gün geçtikçe artıyor ve daha da vahşileşiyor. Bunun en acı örneği Özgecan Aslan'ın başına gelenler. Hayatın bazen insana gösterdiği, kabul etmesi zor olsa da kabullendiği acılar, üzüntüler vardır. Bunlar hayatın gerçekleri deriz kabulleniriz. Ama Özgecan'ın başına gelenler asla kabullenilemez ve hayatın gerçeği olamaz. İnsanın içini acıtan, kanını donduran, beyninin almadığı bir vahşettir. Gencecik bir fidana nasıl böyle kıyılır ki? Bir annenin, babanın yüreği nasıl böyle yakılır ki? Bugün Özgecan'lar, bakalım yarın kimler? Her şeye rağmen kadın her zaman başarmaya, okumaya, evlat yetiştirmeye devam edecektir. Özgecan Aslan'ın ailesinin acıları acımızdır."