"Üniversiteye adım adım" projesi

"Üniversiteye adım adım" projesi
"Üniversiteye adım adım" projesi
- Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mutlu Filizler Akademisi işbirliğinde hazırlanan projenin protokolü imzalandı

BİLECİK (AA) - Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mutlu Filizler Akademisi işbirliğinde hazırlanan "Üniversiteye adım adım" projesi protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, müdürlükte yapılan imza töreninde, hazırlanan projeyle ortaöğretim öğrencilerinin hedef belirleme, hedefe yönelik motivasyonlarını yüksek tutma, farkındalıklarını artırarak kazanacakları yeni bakış açılarıyla doğru tercih yapmaları amaçladıklarını söyledi.

Yaptıkları yeni çalışmaların ve projelerin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Altınkaynak, "Bilecik'in eğitimine katkı da bulunmak, öğrencilerimizin ülkemizin geleceği adına yeni projeler hazırlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Proje bir aşamada sonuçlanacak proje değil, adım adım ilerleyecek. İnşallah öğrencilerimizle birlikte geleceğimiz kazanacak" dedi.

Altınkaynak, proje kapsamında YGS kazanım ve denemesi, öğrenci ve veli eğitimi, YGS öncesi motivasyon ve doğru tercih semineri, üniversite tanıtım günleri düzenleyeceklerini bildirdi.

Mutlu Filizler Akademisi Yöneticisi Filiz Eğilmez de üniversiteye hazırlanan öğrencilere vizyon katabilme ve hedef oluşturabilme amacında olduklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Altınkaynak ve Eğilmez arasında projenin protokolü imzalandı.