Vali Nayir, Harmankaya kanyonunda incelemede bulundu

Vali Nayir, Harmankaya kanyonunda incelemede bulundu
Vali Nayir, Harmankaya kanyonunda incelemede bulundu
- Vali Ahmet Hamdi Nayir, Yenipazar ile İnhisar ilçeleri arasında kalan Harmankaya kanyonunda devam eden çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını inceledi

BİLECİK (AA) - Vali Ahmet Hamdi Nayir, Yenipazar ile İnhisar ilçeleri arasında kalan Harmankaya kanyonunda devam eden çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını inceledi.

Vali Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden ve ilgililerle birlikte, Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce, "Tabiat parkı" olarak ilan edilen Harmankaya kanyonunda devam eden çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını inceleyerek, Yenipazar Kaymakamı Mehmet Kılıç'tan bilgi aldı.

Yenipazar ile İnhisar ilçeleri arasında 398 hektarlık alan içerisinde kalan ve uzunluğu yaklaşık 2.5 kilometre olan Harmankaya kanyonunun tabiat parkı gelişme planı olarak 2014 yılında onaylandığı bildirildi.

Bitki örtüsü ve yaban hayatı özelliğine sahip, manzara bütünlüğü içinde halkın dinlenme ve eğlenmesine uygun bir tabiat parçası olması yanında doğal, rekreasyonel ve görsel değerlerde barındıran açık hava rekreasyonel kaynaklarından olan kanyonda, giriş kapısı, soyunma ve bekçi evi, su deposu, kır kahvesi, kameriye, seyir terası, istinat duvarı ve köprü yapımı tamamlandı.

Kanyonun, giriş ile çıkış kısmında da peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.