Vali Nayir, "Kariyer" sohbetlerinde öğrencilerle buluştu

Vali Nayir, "Kariyer" sohbetlerinde öğrencilerle buluştu
Vali Nayir, "Kariyer" sohbetlerinde öğrencilerle buluştu
BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde eğitim gören ve Kredi Yurtlar Kurumunda kalan kız...

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde eğitim gören ve Kredi Yurtlar Kurumunda kalan kız öğrencilerini, eşi Münevver Nayir ile birlikte ziyaret etti.

Vali Nayir, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan ve eşi Şule Özcan, Bilecik Yurt Müdürü İsmail Şen ile Kız Yurdu Müdürü Lütfiye Düven'in de katıldığı etkinlikte;

Bilecik'in güven ve huzurlu ortamıyla, üniversitesiyle, üniversite binalarıyla, değerli bir rektörün olmasıyla ve ailelerin birer emaneti olarak gördükleri öğrencilerle övündüklerini kaydetti.

Üniversite çatısı altında bir aile olduklarını, gösterme gayreti içerisinde olmaya çalıştıklarını ifade eden Vali Nayir, şöyle konuştu: 

"Hayatınızın önemli, enerji dolu ve aileleriniz kadar milletimizin de umudu olduğu bir dönemindesiniz. Bu dönem içerisinde burada, hayatınızda çok önemli değişiklikler olacak. Belki hayatı anlama ve tanıma fırsatını yakalayacağınız bir dönem olacak. Üniversite hayatı, kendinizi idare edeceğiniz, kararlarınızı verip, uygulayacağınız bir dönem. Yalnızca okul düşüncesiyle değil, hayatı anlamak, tanımak yönüyle de çok iyi değerlendirmelisiniz. Burada yurdumuzun dört bir tarafından arkadaşlarınız var. Her şeyden önce çok iyi bir gözlemci olarak, onların hayata bakışlarını da tarayıp, hayat hakkındaki bildikleriniz daha fazla artırmalısınız. Yalnızca derslerinizi değil, hayat için gerekli olanları buradaki hocalarınızın yönlendirmesiyle iyi bir okuyucu olmalısınız."

Rektör Prof. Dr. Özcan da emanet olan gençleri ailelerine ve Türk milletine daha donanımlı teslim edebilmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Öğrencileri, "Sonsuzluğa uzanan dalları ve filizleri" olarak gördüğünü ifade eden Prof. Dr. Özcan, "Eğer bu kimlik, kültür, inanç ve değerler sonsuzluğa kadar devam edecekse biz, bizde birikenleri aktarmak zorundayız. İyi şartlarda yetişebilmeniz için elimizden geleni yapmakla mükellefiz. Bu bizim fedakarlığımız değil, aynı zamanda görevimiz. Bizim varlığımızın gayesi, son nefesimize kadar yaşadığımız hangi konum ve şartlarda bulunursak bulunalım, hep iyi şeylerin altına imza atmak. Kendinize hedef tayin etmelisiniz. Sizler bu toplumun geleceği için çok önemlisiniz. Yeterince donanımlı olmazsanız, hayatımız ateş denizinde hem bizim hem torunlarımızın hem de sizin geleceğinizin güzel olmasını beklemek biraz saflık olur. Bu ülkenin, kimliği, değerleri ve geleceği sizin elinizde" diye konuştu.

Öğrencilerin sorunlarını dinleyen Vali Nayir ve Rektör Prof. Dr. Özcan, öğrencilerle birlikte hazırlanan yaş pastayı birlikte keserek, hatıra fotoğrafı çektirdi.