Vali Nayir ve Vali Tuna, Ford Otosan Fabrikasını ziyaret etti

Vali Nayir ve Vali Tuna, Ford Otosan Fabrikasını ziyaret etti
Vali Nayir ve Vali Tuna, Ford Otosan Fabrikasını ziyaret etti
- Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Ford Otosan Fabrikasını ziyaret etti

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Ford Otosan Fabrikasını ziyaret etti.

Vali Nayir ve Vali Tuna, Ford Otosan Fabrika Müdürü Gültekin Hamlıoğlu ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Hamlıoğlu, Valilere, fabrikanın kuruluşu ve üretimi hakkında slayt ortamında bilgi verdi. 

Ford Otosan İnönü Fabrikasının 1,1 milyon metrekarelik alana kurulu olduğunu anlatan Hamlıoğlu, "Fabrikamızda, Ford Cargo kamyon, çekici ve Ecotorq motorlar üretilmektedir. Ar-Ge mühendislik kadrosu ve yaygın satış, servis ve yedek parça ağı ile müşterilerin isteklerini en iyi şekilde karşılamaya devam ediyoruz" ifadesinde bulundu.

Vali Nayir ve Vali Tuna, fabrikanın üretim sistemi, seri imalat, ölçüm laboratuvarı ve AR-GE test merkezini gibi bölümleri gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Üretilen kamyonlardan birine binen Vali Nayir, fabrikanın bölge halkına istihdam sağladığını ve çalışanların yüzde 20'sinin Bozüyük ilçesinden karşılanmasının Bilecik için önemli bir avantaj olduğunu söyledi.

Vali Nayir'e ve Vali Tuna'ya ziyaretleri sırasında, İnönü Kaymakamı Selman Erdoğan, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı eşlik etti.