Vali Nayir'dan Gazi Cengiz'e ziyaret

Vali Nayir'dan Gazi Cengiz'e ziyaret
Vali Nayir'dan Gazi Cengiz'e ziyaret
- Bilecik Valisi Nayir: "Bu milletin her ferdi hem şehit hem de gazi ailelerimize, bu minneti duymakta ve yapılan fedakarlığı görmektedir"

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, "Bu milletin her ferdi hem şehit hem de gazi ailelerimize, bu minneti duymakta ve yapılan fedakarlığı görmektedir" dedi.

Siirt Eruh ilçesi Payamlı köyü kırsalında 1992 yılında terör operasyonunda mayına basması sonucu yaralanan er Şükrü Cengiz'i, Vali Nayir, eşi Münevver Nayir,  2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammed Akgül ile Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hayati Durak ile birlikte  Gaziler Günü nedeniyle evinde ziyaret etti.

Ziyarette, Vali Nayir ve beraberindekiler, Cengiz ve ailesiyle bir süre sohbet etti.

Daha sonra Vali Nayir, Polisevi'nde Gaziler için verilen yemekte yaptığı konuşmada da gazilerin, can pahasına kutsal sayılan değerleri korumaya çalıştıklarını belirterek, "Kolay ve az bir fedakarlık değil. Çok büyük fedakarlıklar yaptılar. Bu milletin her ferdi hem şehit hem de gazi ailelerimize, bu minneti duymakta ve yapılan fedakarlığı görmektedir" dedi.

Fedakarlıkların en büyüğünün vatan uğrunda can vermek ve gazi olmak olduğunu ifade eden Vali Nayir, şöyle konuştu:

"Vatan uğruna bu vatan topraklarında huzur içerisinde kutsal değerlerimizle yaşamamızı sağlayan, bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi ve canlarını vermeye hazır olduğunu gösteren gazilerimizi, şehitlerimizin yokluğuna, gazilerimizin sıkıntılarına sabreden ailelerini huzurlarınızda bir daha kutlamak istiyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de sağlık ve sabır diliyorum. Fedakarlıkların en büyüğü içerisinde öne çıkan gazilerimizde aynı fedakarlığı göstererek, bizlere örnek oldular. Onların aileleri de şehitlerimizin yokluğuna, gazilerimizin de sıkıntılarına sabır ve metanet göstererek, yine bütün milletimize birer örnek teşkil ettiler. Bu vatan evlatlarına da düşen kadirşinaslıkla hem şehitlerimizi hem gazilerimizi hem de onların yakınlarını bağırlarına basmak olacak. Buda bu günler de hep birlik ve beraberlik içerisinde bir araya gelerek gerçekleşiyor. Burada Türkiye geneline birlik ve beraberlik fotoğrafı vermiş oluyoruz. Bugünlerde sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bu tür birlik ve beraberliklere fazlasıyla ihtiyaç var. Günü geldiğinde yeni şehitler verilebileceğini, yeni gazilerimizin olabileceğini biliyoruz."