Vali Nayir'dan Gazi Kalkan'a ziyaret

Vali Nayir'dan Gazi Kalkan'a ziyaret
Vali Nayir'dan Gazi Kalkan'a ziyaret
- Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Mardir'in Nusaybin ilçesindeki çatışmada yaralanan Uzman Jandarma Onbaşı Selçuk Kalkan'ı ziyaret etti

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir,  Mardir'in Nusaybin ilçesindeki çatışmada yaralanan Uzman Jandarma Onbaşı Selçuk Kalkan'ı ziyaret etti.

Vali Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç,   Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Kaymakam İbrahim Özdel, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Alper Sır ve İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ile birlikte 1 Ekimde Mardin'in Nusaybin ilçesi Bagok dağında çıkan çatışmada yaralanan ve  Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ndeki (GATA) tedavisinin ardından taburcu olan Uzman Jandarma Onbaşı Kalkan'a, Pazaryeri ilçesine bağlı Karadede köyündeki evinde ziyarette bulundu. 

Kalkan'a geçliş olsun dileğini ileten Nayir, kendisinden sağlık durumu hakkında bilgi aldı. 

Vali Nayir, yıllardır terör örgütüyle mücadele edildiğini anımsatarak, "Huzurun olması için   güvenlik güçlerimiz canı pahasına mücadeleyi veriyor. Fedakarlıkların en büyüğü vatan uğrunda can vermek ve gazi olmaktır. Ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü, huzurumuzu ve kardeşliğimizi bozmak isteyenler emellerine asla ulaşamayacak. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralanan güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyorum" dedi.

Gazi Kalkan da terör örgütüyle yaşanan çatışmayı anlatarak, ziyaretlerinden dolayı Vali Nayir ve beraberindekilere teşekkür etti.