Vali Nayir'dan sanayi kuruluşlarına ziyaret

Vali Nayir'dan sanayi kuruluşlarına ziyaret
Vali Nayir'dan sanayi kuruluşlarına ziyaret
BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret etti.Vali Nayir,...

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret etti.

Vali Nayir, Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Vali Yardımcısı Hıdır Kahveci, Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Eldemir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can, İl Özel İdare Genel Sekreteri Halis Nalbant, Bozüyük TSO Başkanı Buğra Levent ve beraberindekilerle ile birlikte ilk olarak devam eden OSB girişi köprülü kavşaktaki ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Park-Cam fabrikasında Genel Müdür Semih Özbay tarafından karşılanan Vali Nayir ve beraberindekiler, üretim kapasitesi ve yatırımlar hakkında bilgi alarak, şişe ve cam imalatının yapıldığı tesislerde ve laboratuvar bölümünde incelemede bulundu.

Bir süre Özbay ile sohbet eden Vali Nayir, buradan Bilecik Demir Çelik fabrikasını ziyaret etti. Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Kılıç ve  Genel Müdür Muammer Bilgiç ile birlikte kütük demir imalatının yapıldığı tesisleri gezerek, bilgi aldı.

Sağlamlar Orman Ürünleri Fabrikasında da incelemede bulunarak, fabrika sahibi Mithat Sağlam'dan bilgi alan Vali Nayir, buradan Ber-Mak Makine Kalıp Fabrikasına geçerek, fabrika sahibi Hıdır Akyürek'ten ürünlerin hazırlanması ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Nayir, sanayi kuruluşlarının istihdamın yanı sıra il ekonomisine de katkıda bulunduklarını söyledi.