Vali Nayir'dan yaşlı ziyareti

Vali Nayir'dan yaşlı ziyareti
Vali Nayir'dan yaşlı ziyareti
- Bilecik Valisi Nayir, Bozüyük ilçesinde yaşayan 103 yaşındaki İnce'yi evinde ziyaret etti

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bozüyük ilçesinde yaşayan 103 yaşındaki Arzu İnce'yi evinde ziyaret etti.

Vali Nayir, "Yaşlılar Haftası" nedeniyle eşi Münevver Nayir, Kaymakam Köksal Şakalar ve eşi Müslüme Şakalar, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Halk Sağlığı Müdürü Ömer Balcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammed Akgül, Bozüyük Devlet Hastanesi Yöneticisi Serkan Kadir Keskin, aile hekimi Çağrı Doğan ile Kasımpaşa Mahallesi'nde yaşayan 103 yaşındaki Arzu İnce'yi evinde ziyaret etti.

İnce'ye çeşitli hediyeler veren ve sağlığı hakkında bilgi alan Nayir, şöyle konuştu:

"Büyüklerimiz küçüklüğümüzde bizlere ihtimam göstermişler, şimdi ihtimam görme sırası onlara gelmiş. Yaşlılarla ilgilenmek toplumun temel görevi. Devlete ait görevler var. Kimsesiz kalmış yaşlıları huzurevlerine almaya çalışıyoruz. Ama sahipli olanların da evlerinde kalmaları en güzel vefa. Yaşlılarımız bu hizmetlerin daha fazlasını hak ediyor. Yaşlılarımız saygıyı hak ediyorlar. Aile değerlerini kaybetmemiz gerekir. Yaşlılarımızın duaları önemli. Mutlaka küçükler, büyüklerine sahip çıkmalı. Aile ortamında olmayacak durumda olanlar için huzurevi düşünülmeli. İlk aklımıza gelen yer olmamalı. Maddi durumu iyi olmayanlara evde bakım yardımı yapılıyor. Sürekli hastalığı olanlara evde sağlık hizmeti veriliyor."


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Kaymakam

  ,

  Aile

  ,

  sosyal