Vali Nayir'den okul ziyareti

Vali Nayir'den okul ziyareti
Vali Nayir'den okul ziyareti
- Vali Ahmet Hamdi Nayir, okul ziyaretlerine ve incelemelerine devam ediyor

BİLECİK (AA) - Vali Ahmet Hamdi Nayir, okul ziyaretlerine ve incelemelerine devam ediyor.

Vali Nayir, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ile birlikte Ertuğrulgazi Lisesini ziyaret ederek, Okul Müdürü Zaim Akbulut'tan okulun fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgi aldı.

Öğretmenlerle bir araya gelen ve Ertuğrulgazi Lisesinin ilin köklü okullarından biri olduğuna dikkat çeken Vali Nayir, okuldan mezun olanların okulla irtibatlarının önemine vurgu yaparak, öğretmenlerden mezun oldukları okulları ziyaret etmelerini, bunun orada eğitim gören öğrencilere de şevk unsuru olacağını ve öğrencilerin hayata bakış acılarını da değiştireceğini söyledi.

Fertlerin, milletlerin ve insanların eğitimden beklentilerinin her zaman büyük olduğunu ve başarının herkesi birebir ilgilendirdiğini vurgulayan Vali Nayir, şöyle konuştu:

"Eğitim gibi bir görevi, çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz önemli bir görevi yapıyorsunuz. Kamunun önemli bir yükünü alıyorsunuz. Mutlaka bir aile ve ekip havası oluşturmaya ihtiyaç var. Her öğretmeni, kendi branşının öğretmeni olarak düşünmüyoruz. Hayata etki edebilecek her şeyde mutlaka öğretmenlerin desteğine ihtiyaç var. Bu ülke bizimse, bu insanlar ve genel manada bu dünya bizimse daha iyi bir gelecek ve güvenli bir ortam için kendine güvenen ve güven veren gençlere, yeni nesillere ihtiyacımız var. Sizlerden beklentilerimiz büyük."

Daha sonra sınıfları gezen ve öğrencilerle sohbet eden Vali Nayir, nasihatlerde bulanarak, bugünlerin kıymetini bilmelerini ve hedeflerini bugünden belirlemelerini istedi.

Vali Nayir, İl Milli Eğitim Müdürü Altınkaynak ile birlikte Ertuğrulgazi İlk ve Ortaokulunu ziyaretinde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) tırında bulunan çocuklarla sohbetin ardından Okul Müdürü İsmail Işık ve öğretmenlerle bir süre görüşerek, sınıfları gezdi.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Bilecik

  ,

  Sohbet

  ,

  Aile

  ,

  Okul

  ,

  ülke

  ,

  eğitim

  ,

  zaman