"Ver Elini Osmaneli" projesi

"Ver Elini Osmaneli" projesi
"Ver Elini Osmaneli" projesi
- Osmaneli Belediyesi ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ortaklığında hazırlanan proje tamamlandı

BİLECİK (AA) - Osmaneli Belediyesi ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'nın (BEBKA) ortaklığında hazırlanan "Ver elini Osmaneli" projesi tamamlandı.

Belediye Başkanı Münür Şahin, Belediye önünde düzenlenen programda, projeyi anlatarak, sanayileşmiş, tarih ve kültür kenti Osmaneli'nin hedeflerine halkın desteğiyle  ilerlediğini ve 5 yılda 15 yıllık hizmetin destekle gerçekleşeceğini ifade etti. 

Kentin sanayileşerek büyümeyi, turizmle öne çıkmayı ve yaşam kalitesini artırmayı her zaman hedefi olduğunu belirten Şahin, "Varlığı Emeviler dönemine uzanan İçmeler Tesisi, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet'in  destekleriyle sağlık turizminde anlamlı bir değere ulaştı. İçmeler suyunun analiz sonuçları mide, safra kesesi, böbrek ve deri hastalıkları için şifa kaynağıdır. İçmecelerde 60 yatak kapasitesine ulaşıldı ve tesis kısa sürede halkın hizmetine sunulacak. İki ay içerisinde ilave yatırımlarla tesis, ilçenin önemli bir değeri olacak" dedi.

Etkinlik, proje destek verenlere plaketlerin verilmesi, halk oyunları ve Mehteran takımının gösterisi, ilçenin ve İçmeler tesisinin gezilmesi ve rafting gösterisiyle sona erdi.

Programa, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Kaymakam Edip Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş,  TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve İstanbul Üniversitesi proje ekibi ile vatandaşlar katıldı.