Vergi Haftası

Vergi Haftası
Vergi Haftası
- İl Defterdarı Şahin, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Nayir'i ziyaret etti

BİLECİK (AA) - İl Defterdarı Mustafa Şahin,  Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Ahmet Hamdi Nayir'i ziyaret etti.

Vali Nayir, Defterdarlık personelini kabulünde, Vergi Haftası'nın verginin toplum tarafından benimsenmesi ve vatandaşların vergilerini gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması açısından önemli olduğunu ifade etti.

Verginin ülke kalkınmasında ve ekonomik büyümesindeki önemine değinen Vali Nayir, "Ülkenin kalkınması ve kamu hizmetlerinin topluma daha etkin ulaştırılmasının, ödenen vergilerle sağlanacağı bilincinin topluma anlatılması büyük önem arz etmektedir. Toplanan vergiler, eğitiminden, sağlığa, ulaşımından, asayişe kadar hizmet olarak vatandaşlarımıza geri dönmektedir. Onun için vergi, kalkınma için önemlidir. Bir vatandaşlık görevi olan vergi ödemeyi, hepimizin yerine getirmesi gerekir" dedi.

Defterdar Şahin de kutlama programı kapsamında, hafta boyuncu kamuoyuna, öğrencilere ve personele yönelik olarak yapacakları çeşitli etkinlikler hakkında Vali Nayir'e bilgi verdi.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Kamu

  ,

  Vergi

  ,

  toplum

  ,

  ülke

  ,

  hizmet