Yangından kurtarmaya çalıştığı ağabeyiyle can verdi

Yangından kurtarmaya çalıştığı ağabeyiyle can verdi
Yangından kurtarmaya çalıştığı ağabeyiyle can verdi
BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde, yangın çıkan evine ağabeyini kurtarmak için giren kişi, bunu başaramayınca ikisi de hayatını kaybetti.Alınan...

BİLECİK (AA) - Bozüyük ilçesinde, yangın çıkan evine ağabeyini kurtarmak için giren kişi, bunu başaramayınca ikisi de hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Dombayçayırı köyünde, 83 yaşındaki Hüseyin ve 89 yaşındaki Hasan Kuru'nun yaşadığı tek katlı ahşap evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Hüseyin Kuru, damadının evinde öğle yemeğini yedikten sonra döndüğünde yangını fark ederek ağabeyini kurtarmak amacıyla içeri girdi. Komşuları da jandarma ve itfaiyeye haber verdi.

Köylülerin yardımıyla itfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında, Hüseyin ve Hasan Kuru, alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi. Bozüyük Devlet Hastanesi'ne götürülen cesetler, kimlik tespiti için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderilecek.

Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can, olay yerinde incelemede bulunarak  Köy Muhtarı Rafet Cin'den bilgi aldı.