Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası
Yaşlılar Haftası
- Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından "Yaşlılar Haftası" programı düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından "Yaşlılar Haftası" programı düzenlendi.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Bilecik Şeyh Edebali Konferans Salonu'nda düzenlenen programda, Çanakkale savaşlarında 250 binden fazla vatan evladının 20 yaşını görmeden şehit olduğunu ve yaşlanamadığını söyledi.

Yaşlanmanın herkese nasip olmadığını ifade eden Vali Yardımcısı Güney, "Dünyanın gelişmiş ülkeleri yaşlılık sorunu bizden önce yaşadılar. Yaşlıların birçoğu kendi kendilerine yaşamını devam ettiremeyebiliyor. Sosyal devlet ilkesi gereği, yaşlılara bakmak zorundadır. Evde bakım ve sağlık hizmetleri veriliyor. Biz insanlardan daha düzenli ve sistemli yardım bekliyoruz. Dünyaya sadece para kazanmak yada yaşamak için gelmedik. Yalnızlık kötü. Sadece maddi sorunları çözmek yetmiyor, manevi yönleri de var. Biz gençlerimizden iyi bir insan ve meslek sahibi olarak kalmasını istemiyoruz, yaşlılarımızla yakından ilgilenmelerini istiyoruz" ifadesinde bulundu.       

İl Müftüsü Necati Akkuş, "Toplumda yaşlıların yeri" ve psikolog Özge Tokgöz "Yaşlılık psikolojisi" konularında konuşma yaptı.

Program, huzurevi sakinlerinden Mustafa Yılmaz'ın yaşlılarla ilgili yazdığı kompozisyonu okuması ile "Yaşlılar Haftası" nedeniyle düzenlenen ve resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Yardımcısı Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik ve Şeyh Edebali Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Murat Işık'ın ödüllerini vermesiyle sona erdi.