Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası
Yaşlılar Haftası
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı: "Yaşlılarımız, geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan cemiyet hayatımızın en kıymetli hazineleridir"

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, "Yaşlılarımız, geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan cemiyet hayatımızın en kıymetli hazineleridir" ifadesinde bulundu.

Yağcı, Yaşlılar Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, her bireyin kendisinin de yaşlanacağını her zaman hatırında tutması gerektiğini ifade ederek, yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olmasının mümkün olmadığını kaydetti.

Şeyh Edebali'nin "Bereket büyüklerle beraberdir" sözünü hatırlatan Yağcı, "Huzurumuz için yaşlıların iyi dilek ve temennilerine ihtiyacımız olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Bir diğer hususta şudur, milletimiz tarihin her döneminde yaşlısına gereken değer ve önemi vermiştir. Günlük hayatımızda ise büyüklerimize karşı olan davranışlarımız çocuklarımıza örnek teşkil etmektedir. Yaşlılarımız, geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan cemiyet hayatımızın en kıymetli hazineleridir" dedi. 

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Belediye

  ,

  zaman

  ,

  Karşı