"Yenilenen dünya, eskimeyen tuğla" semineri

"Yenilenen dünya, eskimeyen tuğla" semineri
"Yenilenen dünya, eskimeyen tuğla" semineri
- Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yapı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde "Köyünü yaşat" projesi kapsamında seminer düzenlendi

BİLECİK (AA) - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yapı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde "Köyünü yaşat" projesi kapsamında "Yenilenen dünya , eskimeyen tuğla" semineri düzenlendi.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Yapı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Yardımcı Doç. Dr. Ümit Arpacıoğlu, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı ve ürün sorumlusu Pınar Özçırpıcı ile öğrenciler katıldığı seminerde, proje kapsamında 12 üniversitenin mimarlık öğrencisine düzenledikleri seminerle, tuğlayla yaratıcı düşünceler üretmeye çalıştıklarını anlatarak, malzemeyi tanıma süresinden sonra inşaatta da pişmiş toprak malzemeyi kullanacaklarını söyledi.

Özçırpıcı da anlatılan tuğlanın öğrencilere aşılanması, hayal gücünü sınırlamayacağı bir şekilde tasarım yapmaları ve tuğlaya dokunmaları, tuğlaya dokunarak tasarımlarını uygulamalarını istediklerini ifade ederek, "Projede asıl amacımız, mimar ve iç mimarlık öğrencilerine tuğlayı aşılamak, tuğlayı sevdirmek. Öğrenciler mezun olduğunda ileride bir tasarım üzerinde çalışmaya başladığında, projelerinde tuğla kullanıyorlar, tuğlayı seviyorlar, tuğlayı tasarımsal hale getirip daha modern işler yapıyorlar. Böylece mimarlık mühendislerine tuğlayı sevdirerek tuğlanın yok olmamasını sağlamaktayız" dedi. 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Bilecik

  ,

  tasarım

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  Modern

  ,

  mimar