YHT'nin Bilecik-Bozüyük seferleri başladı

YHT'nin Bilecik-Bozüyük seferleri başladı
YHT'nin Bilecik-Bozüyük seferleri başladı
BİLECİK (AA) - Yüksek Hızlı Trenin (YHT) Bilecik-Bozüyük seferlerinin başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir...

BİLECİK (AA) - Yüksek Hızlı Trenin (YHT) Bilecik-Bozüyük seferlerinin başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.

AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak, Bilecik milletvekili adayları Halil Eldemir ve Ramazan Kurtulmuş ile bir grup partili, YHT Bilecik İstasyonu'na geldi. Daha sonra ilk Bilecik-Bozüyük seferi gerçekleştirildi.

Eldemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, seferlerin başlamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Bozüyük İstasyonu'nun gerek Ankara gerekse İstanbul hattında yolculara hizmet verdiğini hatırlatan Eldemir, "AK Parti olarak 2023 hedefimizde, Türkiye nüfusunun yüzde 70'ine yakınını Türkiye'nin birçok vilayetine hızlı trenle ulaştırmak var. Hükümet programımızdaki 45 milyar dolarlık hızlı tren yatırımı, 2023'e kadar yapılacaktır" dedi.

Kurtulmuş ise milletin kurduğu AK Parti'nin, iktidara geldiği günden bu yana belirlediği hedefleri gerçekleştirdiğini anlattı.

Hayal bile edilemeyecek projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Karayollarındaki hedeflerimizi gerçekleştirdikten sonra demiryollarına ağırlık vererek hızlı bir çalışma başlattık. O günün Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, her ay Bilecik'e gelerek çalışmaları takip etti ve hayata geçirilmesi noktasında yoğun çaba sarf etti. Bilecik coğrafyası zor bir coğrafya, bölünmüş yol çalışmalarında önümüze engeller çıktı. Demiryolları çalışmasında bir tünel göçüğü oldu. Bundan dolayı hizmet bir süre aksadı. Şu an Bilecik-Bozüyük hattında baypas yolu kullanılmaktadır. Çalışmaları devam eden diğer hattın devreye girmesiyle trenin hızı 250-260 kilometreye ulaşacaktır.''